- Giriş Yap

Dert Ortağı


Her insan hayatının bazı döneminde ya da  dönemlerinde sıkıntıya düşebilir. Altından kalkamayacağını hissettiği, bu sıkıntıyla baş edemeyeceğini düşündüğü zamanlar olur. Ya da altından kalkabileceğini düşünse de üst üste gelen olumsuz koşullar vardır hayatında.. İşte bu gibi dönemlerde yaşam koçluğu devreye girer. Yaşam koçu sizin elinizden tutar, nazikçe kaldırır ve en güvenli yere oturtur. Önce rahatlamanızı sonra düşünmenizi sağlar. Sizinle birlikte güçlü ve zayıf yönleriniz, zorlantılarınız ve hedefleriniz değerlendirilir. Bu oldukça profesyonel bir süreçtir.

Yaşam koçluğu, mevcut durumdan istenilen durumda bireyin potansiyeline odaklanılarak ulaşılmasıdır. Yaşam koçluğu aynı zamanda “Profesyonel Dostluk” tur. Çift taraflı öğrenmedir. İnsanlarla iletişim kurma ve yardımcı olma isteği ön plandadır. Yaşam koçluğu karşılıklı ve etkileşimli bir çalışma disiplinidir.”

İşte bu noktada birey olarak kişiliklerimizin, ilkelerimizin, hislerimizin, öngörülerimizin  ve ne kadar profesyonel olsak da içimizdeki amatör ruhun belirleyici olduğu farklılığımız tercihlerinizi etkileyecektir. Yöntemlerimiz ne kadar aynı gibi gözükse de “BEN BİLDİĞİM GİBİ”   tarzında “YOL ARKADAŞINIZ” olmayı öneriyorum, var mısınız ?

YOK ASLINDA BİRBİRİMİZDEN BİR FARKIMIZ AMA BİZ GERÇEKTEN YOL ARKADAŞINIZIZ..

Aklınıza gelen güzel şeyleri dillendirin, bakarsınız yol olur, niyet olur, hallolur….

Dert Ortağı Yorumcularımız