- Giriş Yap

İskambil Falı


Fal insanların hiçbir zaman vazgeçemediği ve hayatın içinde bulundurduğu geleceğe dair varsayımlardır. İnsanların geleceğe duyduğu merak ve öğrenme arzusu değişik falların doğmasına yol açmıştır. Dünyanın kurulduğu zamanlardan bu yana çok değişik araçlarla fallar bakılmıştır. İskambil falı da bu fal çeşitlerinden sadece bir tanesidir. İskambil kağıtlarının sadece oyun oynamak için kullanıldığını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Kupası, Maçası, Sineği, Karosu hepsinin farklı bir anlamı ve insan ruhuna kattığını özellikleri bulunmaktadır. Papazı, kızı, valesi ve sayıları ile buluştukları vakit insan ömrüne dair çok önemli bilgileri sizlere sunar. İskambil falı,nesillerdir insanların evlerinde ya da özel bir falcıya giderek baktırmış olduğu özel bir faldır. Gerçekçilik payı da çok yüksek olan ve insanların çok inandığı bir fal çeşididir. İskambil falı artık internet üzerinden de rahatlıkla bakılabilmektedir.

Iskambil fali, en eski kehanet yontemlerinden biridir ve oyun kartlarinin 14. yuzyilin basinda Avrupa'da icadindan hemen sonra ortaya cikmistir. Okunma yontemi Tarot kartlarina benzemektedir, ve cesitli farkli acilimlar yapilabilir ve iskambil falına bakmanın farkil metodlari vardir.

Kartlar dört elementle (Hava, Toprak, Ateş ve Su) bağlantılıdır. Her bir elementte 13 kart vardır ve 13 rakamı 13 Kameri Ayı temsil etmektedir. Ayrıca toplamda 52 tane olan kart sayısı da yılın 52 haftasını göstermektedir.

Maça kartlarının elementi havadır ve genellikle dedikoduları, rekabeti, sırları ve hayal kırıklıklarını temsil ederler. Karo kartlarının elementi topraktır ve genellikle kariyer ile parasal durumları temsil ederler. Sinek kartlarının elementi ateştir ve kariyeri, tutkuyu ve başarıyı temsil etmektedir. Bu kartlar genellikle başarı ve mutluluğa işarettir. Kupa kartlarının elementi sudur ve aşkı, dostluğu, mutluluğu ve duyguları temsil eder. Genel anlamda bu kartların mutluluk kartları olduğunu söyleyebiliriz.    

İskambil Falı Yorumcularımız


Burcu Özsoy

₺ 20 | 200 Kredi


Mesaj


Sesli


FAL GÖNDERMEYİN

₺ 100 | 1000 Kredi


Mesaj


Işıl Güneş

₺ 15 | 150 Kredi

Gözde

₺ 15 | 150 Kredi


Mesaj


PIRLANTA

₺ 60 | 600 Kredi


Sesli


Deniz Özgür

₺ 25 | 250 Kredi


Mesaj


Sesli


Efsunlusrn

₺ 20 | 200 Kredi


Mesaj


Nur Meleksu

₺ 20 | 200 Kredi


Sesli


Elzem Bulut

₺ 5 | 50 Kredi


Mesaj